تبلیغات اینترنتی رایگان در ارومیه

آبشار شلماش سردشت

آبشار شلماش

آشنایی با جاذبه دیدنی آبشار شلماش سردشت

آبشار شلماش سردشت
آبشار شلماش سردشت

یکی دیگر از عناصر طبیعی شگفت انگیز و دیدنی آبشار ها هستند و آبشار شلماش نمونه ای بی نظیر از شگفتی های طبیعی در ایران است.

درباره آبشار شلماش سردشت بیشتر بدانید..

این آبشار یکی از پر خروش ترین آبشارهای ایران واقع در آذربایجان غربی در ۱۵ کیلومتری جنوب شهرستان سردشت قرار گرفته ارتفاع این شهرستان از سطح دریا یک هزار و ۵۰۰ متر است.

آبشارشلماش ازمهم ترین با دره ای سرسبز در کنار جنگل های پراکنده در نزدیکی شهر سردشت واقع شده و از شاخه های رودخانه زاب کوچک محسوب میشود.

شلماش به معنی تخت سنگی بسیار بزرگی است که احتمالا به دلیل ارتفاع این آبشار و سنگی بودن بافت این منطقه به این نام مشهور شده است.

مسیر دسترسی به آبشار

چنانچه از سردشت به طرف روستای شلماش حرکت کنید قبل از ورود به روستا آبشار را خواهید دید در طول این مسیر درختان بلوط ، چنار، انار و گردو  و مناظر زیبایی از طبیعت منطقه را میتوان دید.

مسیر سردشت به آبشار مسیر زیبا و پر درختی است جاده مذکور آسفالت و مناسب بوده و تا آبشار مدت ۲۰ دقیقه می‌باشد.

آبشار شلماش که در واقع ازسه آبشار تشکیل شده وازارتفاع ۵۰ متر به پایین سرازیر میشود. اولین آبشار در نزدیکی محل توقف و پارکینگ است

برای دیدن دو آبشار بعدی باید مسافتی را پایین رفته و وارد دره ای عمیق شد که در حال حاضربا ایجاد پله ها رفت و آمد راحت تر است.

آبشار شلماش سردشت
آبشار شلماش سردشت

هم اکنون شلماش به منطقه ای تفریحی در آمده که همه ساله هزاران نفرعازم سردشت میشوند.

در فصل بهار این آبشارپرآب ترین روزهای خود را میگذراند و آب هوای منطقه تا اواسط اردیبهشت هم سرد است ولی از ماه های بعد تا اواسط پاییز موقع مناسبی برای دیدن این منطقه است.

دنبال هر کسب و کاری هستید در UromBin.ir جستجو کنید

Hfahv aglha

همچنین بررسی کنید

آبشار سوله دوکل

آبشار سوله دوکل ارومیه

یکی از جاذبه های دیدنی و بکر طبیعی آبشار سوله دوکل ارومیه است. درباره آبشار …

تبلیغات اینترنتی در ارومیه